QuickTime’a dair…

Cevaplandı

Bundan birkaç gün önce Air mı Retina mı derken (ki size de sormuştum burada) Vatan Bilgisayar’a gittiğimizde karşımda mağazaya girer girmez gördüğüm MacBook Air 11″i dayanamadım ve aldım -şanslıyım zam gelmeden almışım- Her şey yolunda, Premiere Pro yerine Final Cut Pro yükledim ve export işleminde bile bir sıkıntı yaşamadım. Yalnız biraz ergence kaçabilir lakin hayranı olduğum bir dizi var ve klipler yapıyorum. Klip için de bana sahne gerekiyor, koca bölümü indirmek yerine ekran videosu çekerek yapıyordum kliplerimi. Ancak QuickTime’da ekran videosu çekerken mesela Youtube’dan açıyorum herhangi bir videoyu, tam ekrana geçiyorum falan neyse çıkıyorum tam ekrandan ve durduruyorum videoyu. Kaydettiğim videoya bakarken bir de ne göreyim ? Tam ekrana geçtikten sonra video o tam ekranda kaldığı süre boyunca o şekilde kalıyor ta ki ben ne zaman o izlediğim videoyu küçülttüm o vakit gayet düzgün bir şekilde çektiğim video oynatılmaya devam ediyor. Yani aslında video sonuna kadar oynatılıyor da sadece o tam ekrana geçtiğim zamanki kısım takılı kalıyor, ama video devam ediyor. Sorunu ne kadar anlatabildim bilmiyorum ama bunu QuickTime’a ek olarak ScreenFlow ve Camtasia programlarıyla da denedim ve sonuç aynı ; Youtube’daki videoyu bir türlü çekemiyorum, e küçük ekran kaydetmek de benim işime yaramıyor. Sizce bunun sebebi nedir ? Nasıl çözebilirim bu işi ? Şimdiden teşekkürler.

edanuroner Üye Soruldu: on 3 Haziran 2015 Mac.
Yorum ekle
 • Reklam Alanı

 • 3 Cevap
  Best answer

  edit : sorunu az önce Chrome’ı kurarak çözdüm. Ekran videosunu bu kez Chrome’dan bir video açarak denedim ve videoyu durdurduktan sonra izlediğimde takılma olmadı. Yine de ilginiz için teşekkürler.

  edanuroner Üye Cevaplandı: on 3 Haziran 2015.
  Yorum ekle

  Sorununuz uygulamalarla alakalı. Bunun OS X veya Mac ile alakası yok. Ek olarak anladığım kadarıyla videoları YouTube’dan almak için çekim yapıyorsunuz. Bunun yerine Chrome’a eklenti indirerek direk videoları indirebilirsiniz.

  Enes GÜLER Uzman Cevaplandı: on 3 Haziran 2015.
  Yorum ekle

  İndirmek istediğim videolar 2 saate yakın olduğundan oldukça zamanımı alıyor. Zaten bu sebepten dolayı ekran videosu çekiyorum. QuickTime’da aynı şeyi yaşayınca belirttiğim programları indirdim ve onlarla denedim sonuç yine aynı.

  edanuroner Üye Cevaplandı: on 3 Haziran 2015.
  Yorum ekle

  Cevabınız

  Cevap vererek Gizlilik Politikası veKuralları. kabul etmiş sayılırsınız.
 • Reklam Alanı