MacBookPro / Yeniden Başlatma sorunu

Merhabalar,2009 Mac pro kullanıcısıyım ve müzik produksiyon yapıyorum…

Daha öncesinde mountain lion kullanıyordum fakat kullandıgım müzik yazılımının yeni sürümü için en düşük el capitan’a geçmem gerektiği için usb ile boot ederek bilgisayarıma hard format attım.

Pc günlük ve normal kullanımda gayet hızlı ve stabil,sorunsuz çalışmakta. fakat müzik produksiyon yapmam için ableton live 10 isimli yazılımı açtığımda ve çalışmaya başladığımda pc önce bi 30 dakika sonra kendini resetliyor ve akabinde yazılımı her kullanmak istediğimde 5 dakika sonra tekrar kendini resetliyor.

Kullanmış olduğum müzik yazılımını da lisanslı olarak kullanmaktayım,kadiköyde var olan bir teknik servise danıştım ve kendisi bana disk bölüntülemesini 2 değil 1 parça yaptığım için yapmış oldugunu söyledi. Mountain lion kullanırken bu sorunla hiç karşılaşmıyordum el capitan’a geçiş yaptıktan sonra olmaya başladı.

Aklımda bir kaç soru var.

1 – Disk bölüntülemesini 2 parça yapmam için pc’i tekrar format işlemine sokmam gerekiyor mu ? Format atmadan da disk bölüntülemesini 2 yapabilir miyim ?

2 – Disk bölüntülemesini 2 parça yapmak için format’a ihtiyaç duysam bile,time machine yaparsam ve formattan sonra time machine kullanırsam kullanmış olduğum müzik yazılımının içerisinde olan herşey de geri gelir mi ( her kurulumda ortalama 50 gb download yapmam gerekiyor çünkü ve tekrar format attıktan sonra 50 gb download yapmak istemiyorum açıkcası )

3 – Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olabilir misiniz ?

4 – El capitan değil daha üst bir sürüme geçmem sorunumu çözebilir mi ?

iyi çalışmalar.

hozen Yeni Üye Soruldu: on 27 Eylül 2018 Mac.
Yorum ekle
  • Reklam Alanı

  • 0 Cevap

    Cevabınız

    Cevap vererek Gizlilik Politikası veKuralları. kabul etmiş sayılırsınız.
  • Reklam Alanı