kararsiz kaldim

Cevaplandı

merhaba,
isim vermek istemiyorum iphone ile ilgili bi sayfaya iphone 7cikacakken 5s almak mantikli mi olur diye sordum. bana iphone 5s uretimden kaldirilacakken almak mantikli degil ve artik 5s tavsiye edilmiyo dedi. 2bin liraya kadar cikabikirim en fazla.tesekkur ederim.

irfaldo Üye Soruldu: on 1 Temmuz 2015 iPhone.
Yorum ekle
 • Reklam Alanı

 • 1 Cevap
  Best answer

  Merhaba,

  En yakın iPhone modelinin çıkış ayı bu yıl Eylül’dür ve iPhone 6s ve iPhone 6s Plus çıkacak. Bunun dışında iphone 5s almanız sizin yarı yolda kalacağınız anlamına gelmez. Apple uzunca bir süre en azından telefon artık hemen hemen kullanılmayacak seviyeye gelene kadar donanımsal garantisini devam ettiyor. Hepsinden öte zaten sıfır iPhone almanız durumunda 2 yıl gibi garanti hakkınız var. Buna binaen Apple uzunca bir sürede kullanıcısını düşünerek servis desteği sunuyor (yedek parça vs.).

  Eğer ki iPhone 5s alacaksanız ki şuan için bunu tavsiye etmiyoruz almayın. Eylül ayında iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın çıkması ile mevcut iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın fiyatları nereden baksanız 400-500 TL direk Apple Online Store’da düşecek ve diğer firmalarda buna orantılı olarak fiyatlarını aşağıya çekecekler. Bu sebeple bekleyebiliyorsanız biraz daha bekleyin ve iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın çıkması ile iPhone 6 veya iPhone 6 Plus alın ki bir iPhone 6 16 GB zaten 2.000 TL civarında bir fiyata sahip olacaktır.

  iPhone 5s ise iPhone 6s ve iphone 6s’in çıkması ile Apple tarafında bile değer kaybedecek, daha düşük fiyattan satışa sunulacaktır.

  Enes GÜLER Uzman Cevaplandı: on 2 Temmuz 2015.
  Yorum ekle

  Cevabınız

  Cevap vererek Gizlilik Politikası veKuralları. kabul etmiş sayılırsınız.
 • Reklam Alanı