iPhone 6S Şarj Ve Şarj Yüzdesi Sorunu

Iphone 6s telefonumda şarj yüzdesi kendi kendine inip yükseliyor,%20 düşük güç modu uyarısı şarj %20’deyken geleceğine %14 bazen %4’de geliyor garantiye yolladım adaptör değişti fakat yüzde sorunu hala aynı ne yapabilirim?

Leonysy Üye Soruldu: on 12 Eylül 2016 iPhone.
Yorum ekle
 • Reklam Alanı

 • 12 Cevap

  Batarya değişimi sonrası sorun hala devam ediyorsa sorun yazılımdan kaynaklanıyor demektir. Bu durumda Apple yetkili servislerine veya sitemizin anlaşmalı olduğu teknik servislerinden indirim yararlanabileceğiniz teknik servislere göndermenizi tavsiye ederim.  Ancak garantiniz olmaması veya bitmiş olması durumunda ücret ödemeniz söz konusu olabilir.

  ibracalik Uzman Cevaplandı: on 12 Eylül 2016.
  Yorum ekle

  Batarya değişimi olmadı sadece Adaptörüm ve Usb kablom değişti,garantim var 2 yıl daha telefonu alalı 2 ay oldu 3 defa verdim garantiye.

  Leonysy Üye Cevaplandı: on 12 Eylül 2016.
  Yorum ekle

  O zaman yetkili servise son bir sefer daha götürün, 3 defa servise verdiğinizi, kablo ve adaptör değişimi yapıldığını, buna rağmen bir düzelme olmadığını belirtin. Sorunun kullanıcıdan kaynaklı olmadığı açıkça ortada. Yapılacak şey, ya bataryayı değiştirmek yada size yeni bir cihaz vermeleri olucaktır. Eğer batarya değiştirirlerse ve sorun devam ederse yapacak bir şey yok o zaman mecburen yeni iPhone vermek durumundalar.

  ibracalik Uzman Cevaplandı: on 12 Eylül 2016.
  Yorum ekle

  Teşekkür ederim,bir sorum daha olucak 6S %0’dan %100’e kaç dakikada veya saatte fullemesi lazım belirli bir süre varmı yani? 23:18’de takmıştım %3’tü ve şuan %87 normalmidir acaba bu durum? Önceden 1 saat 20 dakikada filan %100 oluyordu.

  Leonysy Üye Cevaplandı: on 12 Eylül 2016.
  Yorum ekle

  Evet o süre gayet normal. Örneğin %90 ila %100 arası şarj olma süresi %50 ila %70 arası şarj olma süresinden daha uzundur. iPhone modellerinde kesin bir süre olmamakla beraber ortalama tam şarj süresi 1 saat – 1 saat 20 dakika arası değişim göstermektedir. Telefon şarjdayken herhangi bir işlem yapmak veya şarjı bitmeden şarja takmak bataryanın ömrünü kısa vadede olmasada uzun vadede kısaltacağından, şarja takmak için tamamen bitmesini veya en az %10 altına düşmeden takmamanızı ve şarj süresice telefonla meşgul olmadan kullanmanızı tavsiye ederim.

  ibracalik Uzman Cevaplandı: on 12 Eylül 2016.
  Yorum ekle

  Cevabınız

  Cevap vererek Gizlilik Politikası veKuralları. kabul etmiş sayılırsınız.
 • Reklam Alanı