iMac’e USB ile Windows Kurmaca

İyi günler sevgili Apple Uzmanı Bey;
El Capitan yüklü iMac’ime optik sürücüm bozuk oldugu için 2 gündür usb ile Windows 7 kurmaya çalışıyorum fakat malesef yapamadım ve neredeyse çıldırma derecesine geldim. rEFIt ile kurmayı mı denemedim, tuxerayla kurmayı mı denemedim neler neler. Yani kısacası denemediğim yol izlemediğim vidyo kalmadı ve yapamadım. Çabalarıma yenildim sevgili Apple Uzmanı Bey. Lütfen bana bir yol gösteriniz, yardımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

astatoddota Üye Soruldu: on 4 Haziran 2016 Mac.
Yorum ekle
 • Reklam Alanı

 • 3 Cevap

  Merhaba, hangi aşamada nasıl bir sorunla karşılaşıyorsunuz ? Bunu belirtirseniz daha açıklayıcı bir şekilde yardımcı olmaya çalışırım

  Enes GÜLER Uzman Cevaplandı: on 4 Haziran 2016.
  Yorum ekle

  Afedersiniz sorunun nerde çıktığını belirtmeyi unutmuşum. Boot Camp ile kurulum yaptığım zaman resimde olan hatayı alıyorum. Galiba Boot Camp sadece disk ile format yapmakta. rEFIt ile denediğimde bilgisayarı kapatıp açtığımda rEFIt yükleme ekranı gelmiyor. Bir başka yöntem olarak iMac açılış sesinden sonra C ye basarak yükleme yapmak istediğim sürücüyü seçmek istiyorum fakat ekrana herhangi bir süücü gelmemektedir. Ayriyeten vidyolardaki çoğu kişinin Boot Camp porgramı 3 seçenekli olarak çıkmaktadır. 3.seçeneği kullanarak USB’den format atıldığını görüyorum. Örneğin macbook Air’lerin Boot Camp programı 3 seçenekli.  

  astatoddota Üye Cevaplandı: on 4 Haziran 2016.
  Yorum ekle
  astatoddota Üye Cevaplandı: on 4 Haziran 2016.
  Yorum ekle

  Cevabınız

  Cevap vererek Gizlilik Politikası veKuralları. kabul etmiş sayılırsınız.
 • Reklam Alanı