imac 2013 sonu

merhabalar imac i me daha önce windows kurmuştum. yeniden windows kurmak istiyorum bu seferde kurulum bitince applessd.sys hatası alıyorum. daha sonra cihazımı os x den açıyorum. windowsun yüklü olduğu bölümde system32 içindeki drivers klasöründen applessd olan dosyayı silince makinem kuruluma geçiyor. ama bu seferde isim verme kısmında klavye ve mouse görmüyor tıkanıp kalıyorum.

mehmet1925 Yeni Üye Soruldu: on 22 Ekim 2015 Mac.
Yorum ekle
 • Reklam Alanı

 • 1 Cevap

  1-Mac Os’ dan sorunumuzu halletmek icin öncelikle NFTS dosyalarını okuyup yazabileceğimiz PARAGON-NFTS programını kuralım.

  2-Programımızı kurduktan sonra Mac’imizde UNTITLED olara gözüken Windows bölüntüsünün izinlerini aktifleştirelim.

  3-Bölüntüde \Windows\System32\Drivers klasörünü bulalım AppleSSD.sys dosyasını flash belleğimize kopyalayalım ve orjinalini bilgisayarımızdan silelim.

  Burdan itibaren kurulumumuz kaldığı yerden devam edecektir. Fakat Windows’un drivers klasöründen silinin AppleSSD.sys dosyasından dolayı bootcamp sürücü dosyaları kurulamayacaktır.

  4-USB diskimizde bulunan AppleSSD.sys dosyasını windowsumuzu Mac’imize kurduktan sonra silmiş olduğumuz AppleSSD.sys dosyasını eski yerine olması gerektiği yerine atalım. Yani \Windows\System32\Drivers adresine…

  5-Bootcamp klasöründe driverleri kurmak için yeniden setup.exe ‘yi başlattığımızda sorunsuz bir şekilde driverlerımız yüklenecektir…

  Murat Uzman Cevaplandı: on 25 Ekim 2015.
  Yorum ekle

  Cevabınız

  Cevap vererek Gizlilik Politikası veKuralları. kabul etmiş sayılırsınız.
 • Reklam Alanı