ayıplı mal iade

Yaklaşık 5 ay kadar önce vatan bilgisayar denizli mağazasından ıphone 6 telefon satın aldım. Telefonumun yan açma kapama tuşu takılıyordu. Servise gönderdim  kvk teknik servis onarıldı diyerek gönderildi. Fakat sorun giderilmemiş.  Aynı sorundan 3. kez servise gönderdim. en son ofis iletişime giden telefonum için ücret iadesi talep ettim. Fakat ücret iadesi yapmadıklarını belirttiler.  Ayıplı mal ile ilgili tüketici hakem heyeti dışında mağduriyetimi gidermek için yapmam gereken bişey var mı?

ayseeennn Üye Soruldu: on 10 Ağustos 2017 iPhone.
Yorum ekle
 • Reklam Alanı

 • 3 Cevap

  apple’ın kendi Türkiye sitesinde online destek bölümü var bende aynı sıkıntıyı yaşayıp apple’ın kendi destek servisine götürdüğümde 15 dakika geçmeden telefonu sıfırladılar. Apple destekle bu konu hakkında chat yaparak veya telefonla görüşerek konuşabilirsiniz en yakın zamanda size bir onarım ayarlayacaktır.

  alaska74 Üye Cevaplandı: on 20 Ağustos 2017.
  Yorum ekle

  Sorunum şu ki yeni aldığım ürün için yasal hakkım olan ücret iadesi talep ediyorum . Fakat kurum ile ilgili sorun yaşıyorum. Aynı sorun nedeniyle 3. kez servise gönderdiğim telefonum yaklaşık iki aydır elimde değil. Kapalı kutu cihaz değişimi yerine açık cihaz değişimi yaptıklarını, bunun kendi şirket prosedürleri olduğunu ifade ediyorlar. Yaşadığım sorun ıphone adına hiç hoş değil. Bu mağduriyetimi nasıl giderebilirim? ıphone alma nedenim tamamen apple tüketici memnuniyeti idi. Fakat yaşadığım sorun nedeniyle öğrendiğim şu ki apple ve ıphone tüketici hakkı ve müşteri memnuniyeti konusunda gerileme gösteriyor. Yeni ürün alacaklarda bu konuda dikkat ederler sanırım.

  ayseeennn Üye Cevaplandı: on 21 Ağustos 2017.
  Yorum ekle

  Şimdi apple dediğiniz gibi müşteri memnuniyeti konusunda çok hassastır burda yaşadığınız problem apple’la mı alakalı yoksa vatan ile mi? aldığınız ürün apple garantili mi yoksa ithalatçı firmamı bunlar ciddi faktörler mağduriyetinizi yaşatan vatan bilgisayar olma ihtimali çok yüksek. Apple’ın iadesi ilk 15 gün içerisinde para iadesi şeklindedir.

  alaska74 Üye Cevaplandı: on 22 Ağustos 2017.
  Yorum ekle

  Cevabınız

  Cevap vererek Gizlilik Politikası veKuralları. kabul etmiş sayılırsınız.
 • Reklam Alanı