ibracalik'in Profili
Uzman
873
Puan

Soruları
2

Cevapları
86

 • Uzman Soruldu: on 28 Eylül 2016 iPhone.

  iOS 10 için şuanda tam olarak bir jailbreak işlemi söz konusu değil nasıl yapınız acaba cihazınıza jailbreak’i? Büyük ihtimalle altif bir şekilde jailbreak olamadığından kaynaklanıyorudur.

  • 1180 Görüntülenme
  • 1 Cevaplar
  • 0 Oylama
 • Uzman Soruldu: on 25 Eylül 2016 iPhone.

  Öncelikle https://appleid.apple.com/#!&page=signin sayfasına giderek parolamı unuttum kısmına tıklayın. Daha sonra Apple kimliğinizi ilgili kısıma girerek sürür’e tıklayın. Apple Kimliğinizi girdikten sonra, hesabınızla kullandığınız güvenlik özelliklerine bağlı olarak parolanızı nasıl sıfırlayacağınızı görebilirsiniz. Örneğin, iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamışsanız adımlarınız hesabınızda güvenlik soruları kullanıyor olmanızda izleyeceğiniz adımlardan farklı olacaktır.  Yapabileceğiniz sıfırlama yöntemleri şu şekildedir:

  1. Güvenlik sorunuzu yanıtlayarak: Güvenlik sorularınızın yanıtlarını biliyorsanız “Güvenlik sorularını yanıtlayın” seçeneğini işaretleyin ve parolanızı sıfırlamak için adımları takip edin.

  2. Bir e-posta alın: “Bir e-posta alın” seçeneğini işaretlerseniz parolanızı sıfırlamak için kullanabileceğiniz birincil veya kurtarma e-posta adresinize e-posta gönderilir.3. İki faktörlü doğrulamayı kullanarak: 

  Apple Kimliğiniz için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmişseniz parolanızı doğrudan güvenilir iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınızdan ya da iforgot.apple.com sayfasından sıfırlayabilir veya değiştirebilirsiniz. Bu adımlar yalnızca aygıt parolası etkinleştirilmiş olan güvenilir bir aygıt kullanıldığında işe yarar.

  iforgot.apple.com sayfasında Apple Kimliğinizi girdikten sonra şu adımları izleyin:

  1. Güvenilir telefon numaranızı girin ve güvenilir aygıtınıza bir bildirim göndermek için Sürdür’ü seçin.
  2. Bildirimin güvenilir aygıtınızda görüntülenmesini bekleyin ve İzin Ver’e dokunun.
  3. Aygıtınızın parolasını girmek için şu adımları izleyin ve parolanızı sıfırlayın.

  Eğer bu yollardan hiçbiri ile parolayı sıfırlayamıyorsanız mecburen ya şifrenin sahibine ulaşmanız gerekiyor yada cihazınızı teknik servise vererek sıfırlama işlemi yaptırmanız gerekiyor. İkinci seçeneği yaparsanız cihazınızdaki bütün belge ve veriler silinecektir. Bu yüzden eğer telefonu cihazınıza bağlayabiliyorsanız yedekleme almayı unutmayın.

  • 1108 Görüntülenme
  • 1 Cevaplar
  • 0 Oylama
 • Uzman Soruldu: on 25 Eylül 2016 iPhone.

  IMEI çalınması sonrası işin en önemli kısmı fatura. Yani aldığınız cihaz faturalandırılmış olmalı ve orjinal olmalı. İlk olarak cihazınızın faturasını bulun. Ama eğer yoksa, ya da çöpe falan attıysanız hangi distribütörden alınmış ise orası ile irtibata geçmelisiniz. Onlar size yönlendirmede yardımcı olacaktır. Eğer hangi distribütöre ait olduğunu da bilmiyorsanız cep telefonu üreticisinin Türkiye merkezini arayarak, IMEI numaranızı verip hangi dağıtıcıdan alındığını öğrenebilirsiniz. Daha sonra faturanız ile cihazı satın aldığınız yere giderek müşteri hizmetlerine sorununuzu dile getirin. Sizden isteyeceği bazı kimlik bilgileri olucaktır. Bu belgeleri tamamladıktan sonra teslim etmeniz gerekiyor.
  Ayrıca Apple’ın söylediği gibi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun numarasını bulup arayarakta sorununuzu dile getirerek çözüme kavuşturabilirsiniz

  • 1296 Görüntülenme
  • 1 Cevaplar
  • 0 Oylama
 • Uzman Soruldu: on 25 Eylül 2016 Apple.

  Sorununuz büyük ihitmalle Bataryanızdan kaynaklanıyor. Kullanıma bağlı olarak bataryaların ömrü bitebiliyor. Bu gibi sorunlarda  teknik servisde batarya değişimi sonrası sorununuz çözülecektir. Tavsiyemiz yetkili bir servisten orjinal Apple ürünü bir batarya ile değiştirmeniz olucaktır. Sitemizin anlaşmalı olduğu Yetkili servislere buradan ulaşabilirsiniz.

  • 1206 Görüntülenme
  • 2 Cevaplar
  • 0 Oylama
 • Uzman Soruldu: on 22 Eylül 2016 iPhone.

  Hafıza yetersizliğinden dolayı bazı uygulamaları silip sonra tekrar yükleme işlemi Apple’ın yeni kullanmaya başladığı bir özellik. Siline uygulamaları geri yüklemesi için herhangi bir WI-FI ağına bağlı olmanız gerekmektedir. Eğer bağlı olmanıza rağmen hata devam ediyorsa. Telefonunuza Restore işlemi yaparak kendiniz yeniden iOS 10 yükleyebilirsiniz.

  Bu işlem şu şekildedir: Telefonununa tekrar iOS 10 sürümünü yükleyip yeniden yükleyebilirsin. Bunun için telefonunu bilgisayara bağlayıp iTunes’den restore yapman gerekicek.  https://ipsw.me sayfasından telefon modelini ve diğer seçenekten iOS 10 sürümünü seçip indir. Telefonunu bilgisayarına bağlayıp iTunes’den (pc için Shift mac için alt tuşuna basılı tutup) Restore iPhone seçeneğine tıkla. Daha sonra indirdiğin ipsw dosyasını seç ve yükle. Telefon kendisini yeniden kurucak. Tüm telefonun silineceği için öncesinde yedek almayı unutma. Yedeklemeyi istersen telefonundan iCloud’a istersende bilgisayarına bağladıktan sonra ”Bu bilgisayara yedekle” seçeneği ile bilgisayarına yedekeleyebilirsin.

  • 926 Görüntülenme
  • 1 Cevaplar
  • 0 Oylama