İphone 6 Facetime Sorunu

Facetime Etkinleştirme Bekleniyor diyor Etkinleştiremiyorum Kafayı Yiycem Bi Çözüm Sunmanızı Rica ediyorum.

Caca1311 Yeni Üye Soruldu: on 7 Haziran 2015 iPhone.
Yorum ekle
 • Reklam Alanı

 • 1 Cevap

  Merhabalar bunun çözümü Apple destek sayfasında detaylı şekilde mevcut. Buyrun:

  Bu mesajlar iPhone’unuz telefon numaranızı iMessage veya FaceTime ile etkinleştirmeye çalışırken oluşur.

  Bu durum mesajlarını gidermek için aşağıdaki adımları izleyin. Her adımdan sonra Ayarlar > Mesajlar ve Ayarlar > FaceTime seçeneğinden FaceTime ve iMessage uygulamalarını kapatıp tekrar açın.

  1. En yeni iOS sürümüne güncelleyin.
  2. Hücresel ağ sağlayıcınızla bir hücresel ağ bağlantınız olduğundan emin olun. iMessage ve FaceTime uygulamalarını iPhone telefon numaranızla etkinleştirmek için bir hücresel ağ bağlantınız olması gerekir.
  3. Veri bağlantınız olduğundan emin olmak için Safari’de www.apple.com/tr sitesine gidin. iMessage ve FaceTime uygulamalarını iPhone telefon numaranızla etkinleştirmek için bir veri bağlantınız olması gerekir.
  4. SMS gönderip alabildiğinizden emin olun. FaceTime’ı ve iMessage’ı etkinleştirmek için geçerli bir SMS mesaj planına sahip olmanız gerekir.
  5. FaceTime’da herhangi bir sınırlama uygulanmadığından emin olun: Ayarlar > Genel > Sınırlamalar > FaceTime seçeneklerine dokunun.
  6. iPhone’u doğru saat dilimine ayarlayın: Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat seçeneğine dokunun.
   Not: Otomatik Ayarla seçeneği etkin olduğu halde yanlış bir saat dilimi görünüyorsa, Otomatik Ayarla seçeneğini kapatın ve doğru saat dilimini, tarihi ve saati seçin.
  7. Metin mesajlarında sınırlamalar, engellemeler veya filtreler olmadığını doğrulamak için operatörünüze başvurun. Metin mesajlarındaki sınırlamalar, engellemeler veya filtreler iMessage ve FaceTime kaydının tamamlanmasını önler.

  Bu adımları uyguladıktan sonra “Etkinleştirme Bekleniyor” mesajı görüntülenmeye devam ediyorsa Ayarlar> Mesajlar ve Ayarlar > FaceTime seçeneğinden FaceTime ve iMessage uygulamalarını kapatıp açın. Etkinleştirmenin tamamlanması için 24 saat kadar beklemeniz gerekebilir. Çoğu istek bir saatten kısa bir sürede tamamlanır, ancak bazılarının tamamlanması 24 saat kadar sürebilir. Sorununuz 24 saat geçmesine rağmen çözülmediyse lütfen yardım için Apple ile iletişim kurun. iPhone’unuzda son zamanlarda uzaktan silme işlemi yaptıysanız, bu işlemin üzerinden 24 saat geçmesini bekleyin ve sonra iMessage’ı kapatıp yeniden açın.

  Bu durum mesajları görünürken de iMessage ve FaceTime uygulamalarını Apple Kimliğinizle etkinleştirebilirsiniz. FaceTime ve iMessage uygulamalarını Apple Kimliğinizle etkinleştirdiğinizi şuraya dokunarak görebilirsiniz:

  • Ayarlar > FaceTime > Size şuradan FaceTime ile ulaşılabilir:
  • Ayarlar > Mesajlar > Gönder ve Al > Size şuradan iMessage ile ulaşılabilir:
  Enes GÜLER Uzman Cevaplandı: on 11 Haziran 2015.
  Yorum ekle

  Cevabınız

  Cevap vererek Gizlilik Politikası veKuralları. kabul etmiş sayılırsınız.
 • Reklam Alanı