Hangisi daha mantıklı? iMac Retina veya iMac 21,5

Merhabalar,

Çok yakın bir arkadaşım 1 yıl önce satın almış olduğum Asus Dizüstü bilgisayara bir müşteri buldu. 3.000 TL civarında fiyatla satmayı düşünüyorum. iMac alma gibi bir düşüncem var. Fakat 27 inch Retina 5K ile 21,5 inch iMac arasında kararsız kaldım. Başlıca 21,5’in hem ekran boyutu, hem sistem özelliklerinin biraz daha artırıldığında fiyatının Retina’ya yaklaşması kararsızlığımın başlıca sebeplerinden.

Bilgisayarla ilgili yapacaklarım, Photoshop, Web Tasarım, Video Düzenleme ve Xcode üzerinde çalışmalar gerçekleştirme. Bu konudaki değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Şimdiden vakit ayırıp okuyan ve yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

hwoarang Yeni Üye Soruldu: on 16 Haziran 2015 Mac.
Yorum ekle
 • Reklam Alanı

 • 3 Cevap

  Merhabalar, 21.5 inç iMac 2.9 GHz olan modeli gayet ideal gibi duruyor ama sistem olarak iyileştirmeye giderseniz doğal olarak 7-8 milyar civarı bir miktar ortaya çıkıyor. Eğerki sistem iyileştirmesi istiyorsanız ve maddi imkanınız el veriyorsa hiç düşünmeden Retina 5K iMac alabilirsiniz. Sonucta 21.5 inç geliştirme sonrası Retina sistemin özelliklerine eşit olucak geliştirme yapsanız dahi. Ondan dolayı elinizde imkan varsa Retina 5K iMac gayet ideal fakat maddi durumunuz el vermiyorsa 21.5 inç modellerde gayet işinizi görebilir.

  Enes GÜLER Uzman Cevaplandı: on 17 Haziran 2015.
  Yorum ekle

  Çok teşekkür ederim vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için. Halihazırda 21.5 inç 2.9 var şu an elimde. Açıkçası ekranından hiç beklemediğim şekilde memnun kaldım. Ama yine de acaba Retina mı diye aklımdan geçmiyor değil. Ama bu +2.000 TL daha demek. Ve 27″ + Retina Ekran + Biraz daha fazla hız için değer mi diye düşünüyorum. Keşke gidip görme imkanım olsaydı her ikisini yan yana. 4.981 TL’lik 21″  iMac ile 6.770 TL’lik Retina 5K iMac… Bu bilgisayar bir kere alınıyor ve 4-5 yıl çok rahat kullanılıyor.

  hwoarang Yeni Üye Cevaplandı: on 17 Haziran 2015.
  Yorum ekle

  Tekrardan merhabalar, sadece Retina için ve açıkcası fazla hissetmeyeceğiniz hız için kişisel görüşüme göre 2-3 milyar çok fazla. 21 inç hem fiyat anlamında ideal hem de hız anlamında gayet sizi memnun edebilecek bir kapasiteye sahip. Eğer ekranın renk doygunlugu ve Retina olması sizin için önemliyse tabi 2-3 milyar gözden çıkartılabilir.

  Enes GÜLER Uzman Cevaplandı: on 18 Haziran 2015.
  Yorum ekle

  Cevabınız

  Cevap vererek Gizlilik Politikası veKuralları. kabul etmiş sayılırsınız.
 • Reklam Alanı