RE: Hangisi daha mantıklı? iMac Retina veya iMac 21,5

Merhabalar,

Çok yakın bir arkadaşım 1 yıl önce satın almış olduğum Asus Dizüstü bilgisayara bir müşteri buldu. 3.000 TL civarında fiyatla satmayı düşünüyorum. iMac alma gibi bir düşüncem var. Fakat 27 inch Retina 5K ile 21,5 inch iMac arasında kararsız kaldım. Başlıca 21,5’in hem ekran boyutu, hem sistem özelliklerinin biraz daha artırıldığında fiyatının Retina’ya yaklaşması kararsızlığımın başlıca sebeplerinden.

Bilgisayarla ilgili yapacaklarım, Photoshop, Web Tasarım, Video Düzenleme ve Xcode üzerinde çalışmalar gerçekleştirme. Bu konudaki değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Şimdiden vakit ayırıp okuyan ve yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

hwoarang Yeni Üye Soruldu: on 16 Haziran 2015 Mac.
Yorum ekle
3 Cevaplar

Merhabalar, 21.5 inç iMac 2.9 GHz olan modeli gayet ideal gibi duruyor ama sistem olarak iyileştirmeye giderseniz doğal olarak 7-8 milyar civarı bir miktar ortaya çıkıyor. Eğerki sistem iyileştirmesi istiyorsanız ve maddi imkanınız el veriyorsa hiç düşünmeden Retina 5K iMac alabilirsiniz. Sonucta 21.5 inç geliştirme sonrası Retina sistemin özelliklerine eşit olucak geliştirme yapsanız dahi. Ondan dolayı elinizde imkan varsa Retina 5K iMac gayet ideal fakat maddi durumunuz el vermiyorsa 21.5 inç modellerde gayet işinizi görebilir.

Enes GÜLER Uzman Cevaplandı: on 17 Haziran 2015.
Yorum ekle

Cevabınız

Cevap vererek Gizlilik Politikası veKuralları. kabul etmiş sayılırsınız.